Thursday, February 14, 2019

Rootsi MM-ralli testikatse võitsid Tänak – Järveoja ees Neuville - Gilsoul

Neuville - Gilsoul jätkasid testikatsel sealt, kus 2018 olid Rootsis lõpetanud

Neljapäeva hommikul sõideti Rootsi MM-ralli testikatse. Heades talvetingimustes sõidetud 6,86 km pikkuse Skalla testikatse parimat aega näitasid Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC). Möödunud aastased Rootsi ralli võitjad läbisid katse kolmel korral ning sõitsid parima aja välja viimasel läbimisel. Belglaste järel näitasid teist aega Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC). Eestlased sõitsid oma parima aja välja katse neljandal läbimisel ning jäid katsevõitjatest maha 2,2 sekundiga.
Katse kolmas aeg MM-liidritele Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Citroen C3 WRC). Rootsi ralli kolmekordsed võitjad läbisid katse neljal korral ja kaotasid oma parimal korral Neuville – Gilsoulile 2,3 sekundiga.
Esimesena jäid TOP3 välja Kris Meeke – Sebastian Marhsall (Toyota Yaris WRC), kes katse kolmandal läbimisel end ka lumevalli sõitsid ja pidid väljapääsemiseks fännide abi paluma. Sarnaselt kõigi tema ette jäänud võistlejatega näitas ka Meeke parimat aega just viimasel läbimisel.
Fordi ehk M-Sport meeskonna parima resultaadi eest hoolitsesid Teemu Suninen – Marko Salminen (Ford Fiesta WRC), kes katse teise ringi järgi olid testikatse liidrid.
Avaringi järel testikatset juhtinud Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) jäid lõpuks üheksandaks ja kaotasid Neuville – Gilsoulile 4,2 sekundiga.

Üle aastate on Rootsis stardis ka maailmameistrid Sebastien Loeb – Daniel Elena (Hyundai i20 Coupe WRC) ja Marcus Grönholm – Timo Rautiainen (Toyota Yaris WRC). Kahe kunagise rivaali esimese duelli võitis Loeb, kes sai kirja katse kaheksanda aja, jäädes meeskonnakaaslasest Neuvillest maha 3,8 sekundiga. Kaua aega ralliautodest eemal püsinud Grönholm alles harjub auto ja muude tingimustega ning sai kirja tagasihoidliku 18.katseaja. Katse võitjatest jäid soomlased maha 11,9 sekundiga.

WRC2 Pro arvestuses olid testikatse parimad Kalle Rovanperä – Jonne Halttunen (Skoda Fabia R5), kes edestasid Mads Ostberg – Torstein Erikseni (Citroen C3 R5) 1,1 sekundiga.

WRC2 klassis käis testikatsel rajal 18.autot ning parima aja sõitsid välja Johan Kristofersson – Stig Rune Skjaermoen (VW Polo R5). Rallikrossi MM-sarja viimaste aastate valitseja Kristofersson edestas teisena lõpetanud Jari Huttuneni (Skoda Fabia R5) 0,7 sekundiga.
Karjääri esimest MM-starti tegevad ja möödunud nädalal Sarma talverallil kiiret sõitu teinud Nikolai Gryazin – Yaroslav Fedorov (Skoda Fabia R5) näitasid katse kuuendat aega, kaotades võitjatele 4,4 sekundiga.

Torn - Sikk alustasid Rootsi rallit hästi

Kui WRC arvestuses jäi eestlastel testikatse võidust natukene puudu, siis JWRC klassi võitsid just Eestist pärit võistlejad. Ken Torn – Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2T) edestasid Rootsi kohalikke mehi Dennis Radström – Johan Johanssoni (Ford Fiesta R2T) 1,4 sekundiga.
Katse kolmandad olid lätlased Martins Sesks – Krisjanis Caune (Ford Fiesta R2T), kes jäid eestlastest 4,3 sekundi kaugusele. Rootsis oma JWRC debüüti tegevad Roland Poom – Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T) näitasid katse viiendat aega ja jäid kaasmaalastest 7,4 sekundi kaugusele.