Thursday, August 22, 2019

Saksamaa MM-ralli testikatse võitsid Ogier - Ingrassia ja esimese võistluskatse Tänak - Järveoja

Saksamaa ralli kolmekordsed võitjad alustasid tänavust rallit testikatse võiduga

Saksamaa MM-ralli sai alguse neljapäeva hommikul, kui Eesti aja järgi kell 11:00 said võistluse testikatsele stardi MM-liidrid Ott Tänak - Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC). 5,20 km pikkuse St.Wendeler Land Shakedown katse parimat aega näitasid Sebastien Ogier - Julien Ingrassia (Citroen C3 WRC), kes said katse neljandal läbimisel kirja aja 2:39,7.
Prantslaste poolt välja sõidetud aeg oli vaid 0,1 sekundi võrra parem, kui Tänak - Järveoja poolt katse kolmandal ringil välja sõidetud 2:39,8.
Nii nagu on terve hooaja heidelnud nii katsetel, kui rallidel kolmik Tänak, Ogier, Neuville, nii oli see ka Saksamaal, sest viimase võistluseelse testi kolmanda aja sõitsid välja Thierry Neuville - Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC). Belglased kaotasid prantsalstele 5,20 km katsega 0,3 sekundiga.

Tänak  - Järveoja on nüüd võitnud vähemalt ühe katse 32 MM-rallit järjest

Saksamaa MM-ralli esimene võistluskatsena sõideti neljapäeva õhtul täpselt see sama katse, mida hommikul oli sõidetud Shakedownina ehk  St. Wendeler Land.
Kui hommikul olid Tänak Järveoja jäänud napimast napimalt katsevõiduta, siis võistluse avakatsel eestlased selle vea parandasid ning võtsid tänavuse hooaja 52 katsevõidu. Kusjuures Tänak - Järveojale oli see 32. ralliks järjest, kus nad võitnud vähemalt ühe kiiruskatse.
Ööpausile said eestlased 0,8 sekundilises edus Dani Sordo – Carlos Del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC). Hommikul testikatse võitnud Ogier –  Ingrassia alustasid hooaja teist asfaldirallit kolmanda ajaga ning jäid liidritest maha 0,9 sekundiga.

„Ma usun, et heitlus saab olema väga tihe, sest katsed on väga kiired. Kuid eks homme ole näha.
Me proovime võita kõik rallid, kus me stardime ja eesootav nädalavahetus pole teistsugune,“ sõnas Tänak avakatse finišis.