Thursday, March 28, 2019

Tänak – Järveojale Korsika MM-ralli testikatselt kolmas aeg. Torn - Pannas peavad kahjuks rallit alustama 5 minutilise trahviga

Meeke - Marhsall on tänavu võitnud 3 Shakedowni 4st

Täna hommikul käivitati Vahemere suuruselt neljandal saarel ralliautode mootorid ning ees ootas hooaja neljanda MM-ralli testikatse. 5,39 km pikkuse ja Sorbo Ocagnano nime kandnud testikatse parima aja sõitsid välja Kris Meeke – Sebastian Marshall (Toyota Yaris WRC). Hooaja kolmanda testikatse võidu võtnud Toyota võistlejad edestasid katsel teist aega näidanud Sebastien Ogier – Julien Ingrassiat (Citroen C3 WRC) 0,9 sekundiga.
Kui eelpool nimetatud kaks võistluspaari sõitsid testikatse parima aja välja kolmandal läbimisel, siis Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) näitasid parimat aega kohe esimesel läbimisel, kui said kirja aja 3.48,1. Testikatse kokkuvõttes andis see kolmanda koha ning kaotust meeskonnakaaslastele kogunes 1,4 sekundit.

„Tunne on hea ja auto võitlusvõimeline, testikatsel toimis kõik algusest peale, legendikirjutamine sujus, üllatused puuduvad. Nüüd ootame reedehommikust starti, kuhu on hea enesekindlana minna," sõnas Tänak Delfile antud intervjuus.

Parima Hyundai meeskonna resultaadi eest hoolitsesid testikatsel Dani Sordo – Carlos Del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC). Hispaanlased jäid Meeke – Marhsallist maha 2,2 sekundiga ning see andis neile absoluudi neljanda koha.
Ford/M-Sport meeskonna parimat aega näitasid Elfyn Evans – Scott Martin (Ford Fiesta WRC), kes said kirja kuuenda aja ning jäid testikatse võitjatest maha 2,5 sekundiga.

MM-arvestuse kolmandad Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC), said Hyundai võistluspaaridest kirja kõige kehvema tulemuse ning lõpetasid testikatse üheksandana. Meeke – Marhsallist jäid nad maha 3,4 sekundiga.

Poom – Järveoja JWRC kümnendad, Torn – Pannas lõhkusid kahjuks auto

Korsikal on stardis ka JWRC sõitjad ning nende hulgas ka kas Eesti võistluspaari. JWRC teised mehed Roland Poom – Ken Järveoja ja Ken Torn – Kauri Pannas.

Loodetavasti saadakse Torn - Pannase auto reedeks korda

Eestlastest sõitsid testikatse parima aja välja Torn – Pannas, kes said kirja kaheksanda aja. Eestlased said katse läbida kahel korral. Kahjuks sõitsid nad kolmandal ringil teelt välja ning olid sunnitud rajaäärde jääma. Kahjuks sai eestlaste auto esiosa niivõrd palju kannatada, et mootor vajas välja vahetamist ning Torn - Pannas alustavad rallit seega trahvina teenitud 5 minutilise kaotusega.

Poom - Järveoja on ralliks valmis

Esimest ühist asfaldirallit sõitvad Roland ja Ken läbisid testikatse kahel korral ning kokkuvõttes näidati JWRC 10. aega. Kui Torn – Pannas jäid rajäärde sõiduvea tõttu, siis Poom – Järveoja piirdusid kahe korraga selleks, et enne esimest ringi pidid nad tagasi pöörduma side katkemise tõttu ja lõpuks sai aeg lihtsalt otsa.

„Shakedown sujus üldjoontes okeilt. Enne esimese ringi starti pidime servisesse tagasi minema, sest side lõpetas enne katse starti töötamise. Esimese ringil oli tegelikult tunne kohe päris hea. Kahjuks saime ainult kaks ringi sõita, sest aeg sai otsa. Alustame homme rallit jälle omas tempos ja proovime päeva peale seda tõstma hakata. Eesmärk on õppida võimalikult palju ja nautida rallit,“ võttis Poom elu esimese asfaldiralli testikatse kokku.