Sunday, February 18, 2018

Rootsi MM-ralli võitsid Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul. Tänak – Järveoja üheksandad

Rootsi MM-ralli jätkus pühapäeval ning ralli viimasel võistluspäeval jäi veel sõita kolm kiiruskatset.
Päeva alguseks sõideti kahel korral Likenäs kiiruskatse, millest esimese võitsid Ott Tänak – Martin Järveoja. See oli Toyota Yaris WRC-l sõitnud eestlaste jaoks Jaapani meeskonna värvides sõites kümnendaks katsevõiduks. Toyotale kindlustasid katse kolmikvõidu Esapekka Lappi – Janne Perm +1,3 ja Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila +5,9.
Hea katseajaga tõusid üldarvestuses koha võrra Lappi – Ferm, kes jätkasid nüüd viiendana.
21,19 km pikkuse Likenäs´i teise läbimise parimad olid Lappi – Ferm, kes edestasid ralliüldliidreid Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul ´i (Hyundai i20 Coupe WRC) 1,9 ja Craig Breen – Scott Martinit (Citroën C3 WRC) 3,3 sekundiga. Tänak – Järveojale päeva teiselt katselt üheksas aeg +19,2.
Kui Likenäsi esimesel läbimisel võtsid Lappi – Ferm, Østberg - Erikseni (Citroën C3 WRC) skalbi, siis kordusel võeti lisaks katsevõidule Paddon – Marshall (Hyundai i20 Coupe WRC) ning tõusti üldarvestuses neljandaks.
Rootsi ralli viimase kiiruskatsena sõideti Torsby, mis oli ühtlasi ka võistluse punktikatseks.
5 lisapunkti võtsid terve pühapäeva heas hoos olnud Lappi – Ferm. Katse teise aja sõitsid välja terve nädalavahetuse konkurentidele teed puhastanud Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC). Prantslased oleksid pidanud katsele startima neljanda autona, kuid otsustasid reeglid oma kasuks pöörata ning läksid rajale alles peale ralli liidreid Neuville – Gilsouli. Üldarvestuses teeniti küll hilinemise eest nelja minutit ja kümne sekundiline ajatrahv ja kukuti üheteistkümnendaks ning kaotati üks MM-punkt, kuid punktikatse teise koha eest teeniti see eest neli.
Tänak – Järveojale ralli viimaselt katselt viies koht ning üks MM-punkt.
Rootsi ralli võitsid Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul, kellest said Rootsi ralli ajaloos kolmandad mitte skandinaavlased, kes lumistelt Varmlandi teedelt võitnud esikohakarika.
Suurepärase teise koha sõitsid välja Citroëni sõitjad Craig Breen – Scott Martin, kes jäid võitjatest maha 19,8 sekundiga. See oli meeste senise karjääri parimaks MM-ralli tulemuseks.
Poodiumi viimase astme kindlustasid Hyundaile Andreas Mikkelsen – Anders Jæger, kes jäid meeskonnakaaslastest maha 28,3 sekundiga. Norralastele oli see Hyundai värvides esimeseks poodiumikohaks.
Ott Tänak – Martin Järveoja lõpetasid raske nädalavahetuse üheksandal kohal. Hoolimata teepuhastamisest suutsid mehed võita kuus kiiruskatset, mida oli rohkem kui kellelgi teisel.

10.Evans / Barritt Ford Fiesta WRC +5:27.4

MM-arvestuses tõusid uuteks liidriteks Neuville – Gilsoul, kes edestavad nüüd Ogier – Ingrassiat.
Tänak – Järveoja jätkavad MM-arvestuses viiendana.
Meeskondlikkus arvestuses tõusis esimeseks Hyundai, kes edestab Toyotat ja Citroëni. Monte järgselt tootjate arvestust juhtinud M-Sport Ford kukkus neljandaks.