Wednesday, February 10, 2016

Eesti sõitjate autodest tehtud Rootsi ralli mudelid

Kuna olen ka suur ralli mudelite fänn, siis mõtlesin, et kirjutan eelseisva Rootsi ralli eel ka mõned read selle kohta, et milliste Eesti sõitjate autode Rootsi ralli mudeleid on tehtud.
Kõige esimese Eesti sõitja Rootsi ralli mudeli tegi mudelitootja SKID, kes andis välja 1/43 mõõdus mudeli Markko Märtin – Toomas Kitsing Ford Escort WRC International Swedish Rally 1999.Järgmise 1/43 mõõdus Rootsi ralli mudeli valmistas mudelitootja IXO, kellel valmis mudel Markko Märtin – Michael Park Peugeot 307 WRC Uddeholm Swedish Rally 2005. Sama ralli mudeli on valmistanud ka mudelitootja Vitesse.1/18 mõõdus valmistas Hot Wheels mudeli Markko Märtin – Michael Park Ford Focus RS WRC ´03 Uddeholm Swedish Rally 2004. Masinal on komplektis kaasas kruusa- ja piikrehvid ning lisatuled.Käsitööna on Eesti sõitjatest valminud kolm 1/43 skaalas mudelit.
Markko Märtin – Michael Park Subaru Impreza S7 WRC International Swedish Rally 2001Ott Tänak – Raigo Mõlder Ford Fiesta RS WRC Rally Sweden 2014Karl Kruuda – Martin Järveoja Ford Fiesta S2000 Rally Sweden 2014 WRC2 klassi võitjad
Kui kellelgi tekkis nüüd huvi nende mudelite vastu ja sooviks endale mõnda neist soetada, siis hea õnne korral on ehk mõnda neist veel vahel ebays või mõnes muus e-müügikanalis ka liikumas.

Fotod: Erakogu, ewrc-models

No comments:

Post a Comment