Sunday, February 14, 2016

Hooaja teine võit Ogier – Ingrassiale, Tänak – Mõlder viiendad

Rootsi MM-ralli jätkus pühapäeval ühe kiiruskatsega, mis oli ühtlasi ka hooaja ainsa talveralli punktikatse. Võistluse viimase katse ja ralli üldvõit läks prantslastele Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (VW Polo RWRC), kellele see oli karjääri kolmandaks Rootsi MM-ralli võiduks.
Hooaja teise punktikatse teise koha punktid läksid norrakatele Andreas Mikkelsen – Anders Jæger (VW Polo R WRC) +3,4 ning viimase punktikoha said Citroeni sõitjad Kris Meeke – Paul Nagle (Citroen DS3 WRC) +9,0. Ott Tänak – Raigo Mõlder (Ford Fiesta RS WRC) sõitsid ralli viimasel katsel välja katse kaheksanda aja +19,1.

Sebastien Ogier - Julien Ingrassia on hooaega alustanud kahe võiduga
Kui ralli võit kuulus Ogier – Ingrassiale, siis teise koha said Hayden Paddon – John Kennard (Hyundai i20 WRC´16), kes kaotasid võitjatele lõpuks 29,8 sekundit. Uusmeremaalased lõhkusid viimasel katsel masina radiaatori, mida nad katse lõpus kiirelt parandama asusid, et tagasi Karlstadis asuvasse hooldusparki jõuda.
Parimate skandinaavlastena said ralli kolmanda koha M-Sport sõitjad Mads Østberg – Ola Fløene (Ford Fiesta RS WRC), kes kaotasid prantslastele 55,6 sekundiga. Norrakate omavahelises heitluses jäid teiseks ja ralli neljandaks VW Motorsport sõitjad Mikkelsen – Jæger, kes kaotasid ralli lõpuks meeskonnakaaslastele 1.10,8.
Eesti rallifännide rõõmuks lõpetasid ralli viienda kohaga Ott Tänak – Raigo Mõlder, kes edestasid kuuendana lõpetanud Hyundai sõitjaid Dani Sordo – Marc Marti´d (Hyundai i20 WRC´16) 33,3 sekundiga.

Ott Tänak - Raigo Mõlder lõpetasid hooaja teise ralli viienda kohaga

Parimate erasõitjatena lõpetasid ralli seitsmendana Henning Solberg – Ilka Minor-Petrasko (Ford Fiesta RS WRC) , kes vaid 4,6 sekundiga edestasid Citroeni sõitjaid Craig Breen – Scott Martin´it (Citroen DS3 WRC).
Kaks viimast punktikohta kuulusid WRC2 sarja sõitjatele. Hooaja teise klassivõidu võtsid Elfyn Evans – Craig Parry (Ford Fiesta R5), kes edestasid 14,7 sekundiga Škoda tehasemeeskonna sõitjaid Pontus Tidemand – Jonas Andersson´i (Škoda Fabia R5). Klassi kolmanda koha said soomlased Esapekka Lappi – Janne Ferm (Škoda Fabia R5), kes kaotasid brittidele +1.50,9.

WRC2 arvestuses sõitvad Sander Pärn – James Morgan (Ford Fiesta R5) olid küll peale eilset katkestamist (mootori ülekuumenemine) täna taas stardis, kuid kahjuks jäi nende sõit väljasõidu tõttu pooleli.
Rootsi MM-rallil WRC masinaga debüüdi teinud Mait Maarend – Mihkel Kapp (Mini Cooper WRC) pidi küll eile vedrustuse purunemise tõttu võistluse eelviimasel katsel katkestama, kuid olid täna taas stardis. Rootsi ralli üldarvestuse kuulus eestlastele 34.koht.

Autoralli MM-hooaeg jätkub märtsi alguses sõidetava Mehhiko ralliga.

Fotod: Ray Põder