Saturday, July 1, 2017

Ott Tänakut ja Martin Järveoja lahutab Poola MM-ralli liidrikohast 1,3 sekundit

Poola MM-ralli jätkus reede varahommikul ning võistluspäeva jooksul oli algse kava järgi plaan läbida üheksa kiiruskatset ja 114,34 katsekilomeetrit.
Päeva alustasid liidrina Elfyn Evans – Daniel Barritt (Ford Fiesta RS WRC´17), kellest 0,8 sekundi kaugusele jäid Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) ja 0,9 sekundiga jäid liidritest maha Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC´17). Ott Tänak – Martin Järveoja (Ford Fiesta RS WRC´17) said neljapäeva õhtusel publikukatsel kirja viienda aja ning alustasid päeva 1,4 sekundilise kaotusega.

Tänak - Järveoja teevad Poolas tuhandete Eesti rallifännide ees SUPER sõitu!

Öösel olid avanenud taevaluugid ning esimese väga märja ja libeda katse võitsid Neuville – Gilsoul, kes edestasid 0,2 sekundiga Jari-Matti Latvalat – Miikka Anttilat (Toyota Yaris WRC) ning 1,4 sekundiga Ogier – Ingrassiat. Tänak – Järveoja said 6,52 km pikkuselt avakatselt kirja neljanda aja ning kaotasid Hyundai sõitjatele 1,6 sekundiga. Uueks ralli liidriks tõusis Neuville, kelle edu Latvala ees oli 0,7 ja Ogieri ees 1,5 sekundit. WRC sõitjatest olid esimesel katsel tehniliste probleemidega hädas Craig Breen – Scott Martin (Citroen C3 WRC), kelle võistlusauto oli katse lõpuks vaid kaheveoline.
Reedese võistluspäeva teise katsena sõideti 15,05 km pikkuse Wieliczki esimene läbimine. Katsevõidu võttis Latvala, kes ka ise uueks ralli liidriks tõusis. Katse teine aeg Tänakule, kes üldarvestuses jätkas neljandana (+2,4). Katse kolmas oli Ogier, kes tõusis üldarevstuses koha võrra ning jäi nüüd liidrist maha 2,1 sekundiga. Katsel elas ehmatava momendi üle Esapekka Lappi (Toyota Yarsi WRC), kelle kaardilugeja Janne Ferm kaotas hetkeks katsel järje.
Päeva pikima katse Świętajno (19,60 km) esimese läbimise võidu võttis taas Latvala, kes seekord edestas Tänakut 1,3 ja Ogieri 3 sekundiga. Tänakule aga piisas sellest, et kerkida üldarvestuses teisele positsioonile. Eestlane kaotas nüüd liidrina jätkanud Latvalale 3,7 ja Ogier 5,1 sekundiga.
Kui eelmisel katsel olid Lappi – Ferm hädas õige legendi lõigu leidmisega, siis järgneval katkestasid mehed väljasõidu tõttu, mille järel jäi Yaris WRC kolme rattaga. 11.ajaga jõudsid katse finišisse Andreas Mikkelsen - Anders Jæger, kelle Citroen C3 WRC-l oli kokkupõrkest puuga vasak tagumine ratas viltu all.
Enne hoolduspausi sõidetud Stare Juchy katse võitis Neuville, kes möödus Tänakust ja Ogierist ning tõusis ise teisele kohale. Latvalast jäi belglane maha 4,5 sekundiga. Tänakule katse kolmas aeg (+3,2) ning samal positsioonil jätkas eestlane ka ralli kokkuvõttes (+5,0)
Peale hoolduspausi pidi ralli jätkuma Chmielewo katse korduvläbimisega, kuid publiku turvalisuse huvides otsustasid korraldajad selle tühistada. Peale pikka ootust jätkus võistlus Wieliczki katse korduvläbimisega, mille võidu võttis WRC debütant Teemu Suninen (Ford Fiesta RS WRC´17), kes koos kaardilugeja Mikko Markkulaga näitasid rasketes oludes kõigile tagatulesid. Katse teine aeg Hyundai paarile Hayden Paddon – Seb Marshall (Hyundai i20 Coupe WRC) +0,7 ja kolmas Tänak – Järveojale +1,2. Kuna Neuville sai katsel kirja alles kaheksanda aja (+7,3), siis möödus Tänak üldarvestuses belglasest ning tõusis ise teisele kohale ja jäi Latvalast maha 2,3 sekundiga. Neuville jäi nüüd liidrist maha 7.9 sekundiga.
Päeva pikima katse korduvläbimise võidu võttis Neuville, kes edestas 1,2 sekundiga meeskonnakaaslasi Dani Sordot – Marc Martid (Hyundai i20 Coupe WRC). Katse kolmas oli taaskord head tempot näidanud Suninen, kes jäi Neuvillest maha 3,4 sekundiga. Tänak – Järveojale katse neljas aeg (+3,9) ning kuna Latvala vältis katsel suuri riske, siis möödus eestlane soomlasest sekundiga ning tõusis ise ralli liidriks. Kolmandal kohal jätkas Neuville, kes jäi Tänakust maha 1,7 sekundiga.
Reedese võistluspäeva viimase pika katse võit läks Neuvillele, kellele see oli päeva neljandaks kiiruskatse võiduks. Kuna enne katset mahtus esikolmik vaid 1,7 sekundi sisse, siis tähendas see seda, et Neuville tõusis ise taas ralli liidriks. Katse teine aeg Paddonile (+1,5) ja kolmas Tänakule (+3,2). Tänak jäid nüüd Neuvillest maha 1,5 ja Latvala 5,4 sekundiga.
Päeva lõpetas Mikołajki Arena publikukatse, mille võidu võtsid teist päeva järjest Evans – Barritt.
Ott Tänak – Martin Järveoja vähendasid päeva viimase katsega Neuville – Gilsouliga vahet 0,2 sekundi võrra ning said ööpausile teisena. Ralli liidritest Thierry Neuville – Nicolas Gilsoulist lahutab eestlasi enne laupäevast võistluspäeva vaid 1,3 sekundit. Peale reedest võistluspäeva hoiavad kolmandat kohta Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila, kes jäävad liidritest maha 6,6 sekundiga.

WRC2 arvestuses sõitvad Raul Jeets – Kuldar Sikk (Škoda Fabia R5) lõpetasid reedese võistluspäeva oma klassi kaheksandal kohal (+3:43,0). Parimat katseaega näitasid eestlased võistluse seitsmendal katsel, kui said kirja kuuenda resultaadi. Kui WRC arvestuses mahub esikolmik 6,6 sekundi sisse, siis WRC2 arvestuses mahuvad esimesed kaks Ole Christian Veiby - Stig Rune Skjærmoen (Škoda Fabia R5) ja Pontus Tidemand – Jonas Andersson (Škoda Fabia R5) 5,1 sekundi sisse.