Friday, June 30, 2017

Ott Tänak – Martin Järveoja alustavad Poola ralli reedest võistluspäeva viiendalt kohalt

Ott Tänakut ja Martin Järveoja on Poolas rajaääres toetamas tuhanded Eesti rallifännid

Neljapäeva õhtul sõideti tänavuse Poola MM-ralli avakatse Mikołajki Arena publikukatse 2,5 kilomeetrit läbisid parima ajaga Elfyn Evans – Daniel Barritt (Ford Fiesta RS WRC´17), kellest 0,8 sekundi kaugusele jäid hommikuse testikatse võitjad Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC). Katse kolmandad olid Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC´17), kes kaotasid DMACK rehvidel sõitnud meeskonnakaaslastele 0,9 sekundiga. Ott Tänak – Martin Järveoja Ford Fiesta RS WRC´17) alustasid tuhandete Eesti rallifännide ees rallit „rahulikult“ ning lõpetasid avakatse viiendana. Evans – Barrittist jäid eestlased maha 1,4 sekundiga.
WRC sõitjatest teenisid avakatselt 10 trahvisekundit Juho Hänninen – Kaj Lindström (Toyota Yaris WRC), kes lõpetasid küll katse 1,8 sekundilise kaotusega kümnendal kohal, kuid valestardi eest saadud ajatrahv kukutas soomlased 11,8 sekundilise kaotusega 34. kohale.

Raul Jeetsile on Poola ralli MM-debüüdiks

WRC2 arvestuses võtsid katsevõidu Pontus Tidemand – Jonas Andersson (Škoda Fabia R5). Samas klassis osalevad Raul Jeets – Kuldar Sikk (Škoda Fabia R5), said avakatselt kirja WRC2 arvestuse 14.aja. Kaotust Tidemand – Anderssonile kogunes 4,7 sekundit.