Thursday, June 8, 2017

Ott Tänak – Martin Järveoja alustasid Sardiinia rallit teise katseajaga. Miko Niinemäe – Martin Valter JWRC klassi kuuendad

Eesti ajajärgi neljapäeva õhtul 19:00 sai alguse tänavune Sardiinia MM-ralli. Võistluse avakatsena sõideti kahe kilomeetri pikkune Ittiri Arena Show publikukatse. Lühikese „Miki-Hiire“ katse parimad olid Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC), kelles vaid 0,2 sekundi kaugusele jäid Ott Tänak – Martin Järveoja (Ford Fiesta RS WRC´17).

"Mitte väga kehvasti. Üritasin natuke suruda, kuid auto kojamehed jäid pärast veest läbisõitu kinni - meil oli õnne! Väga ilus atmosfäär. Kas ma pingutan võidu nimel? Alati!," sõnas Tänak ralliraadiole esimese kiiruskatse finišis.

Omakorda vaid 0,2 sekundi kaugusele jäid eestlastest hommikuse testikatse võitnud Dani Sordo – Marc Marti (Hyundai i20 Coupe WRC).
MM-arvestuse liidrid ja Tänak – Järveoja meeskonnakaaslased Sébastien Ogier – Julien Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC´17) said lühikeselt avakatselt kirja viienda aja, kaotades Hyundai sõitjatele 0,9 sekundiga. Pärast seitsme kuulist pausi WRC autosse naasnud Andreas Mikkelsen - Anders Jæger näitasid Citroen C3 WRC masinal katse kaheksandat aega. Neuville – Gilsoulist jäid norralased maha 1,1 sekundiga.

10.Craig Breen – Scott Martin Citroën C3 WRC +1,6

Miko Niinemäele ja Martin Valterile aasta esimeselt kruusaralli katselt JWRC klassi kuues aeg

Miko Niinemäe Sardiinia ralli SS1 ootel

Lisaks WRC ja WRC2 klassi võistlejatele stardivad Sardiinias ka JWRC noored sõitjad, kellele see on hooaja teiseks MM-etapiks ja esimeseks kruusaralliks. Itaalia teedel on stardis ka Miko Niinemäe – Martin Valter (Ford Fiesta R2T). Ralli avakatse parimad olid MM-arvestuse liidrid Nil Solans - Miquel Ibáñez Sotos. Hispaanlased edestasid Nicolas Ciamin´it - Thibault de la Haye´d 0,6 ja Julius Tannert´it – Jürgen Heigl´it 2,6 sekundiga. Niinemäe – Valterile aasta esimeselt kruusaralli katselt kuues aeg. Klassi liidritest jäid eestlased maha 5,4 sekundiga.

„Täna hommikusel testikatsel proovisime autol erinevaid seadistamise võimalusi. Katse oli väga libe, mis tekitas alguses väga ebakindla tunde. Testi lõppfaasis oli tunne juba veidi parem.
Õhtusel publikukatsel oli tunne hea, aga aega vaadates tundub et "funnisime" natuke palju. Siiski päris ralli algab alles homme,“ sõnas Niinemäe peale lühikest Sardiinia ralli avakatset.