Saturday, June 10, 2017

Ott Tänak – Martin Järveoja on Sardiinia MM-ralli liidrid!

Sardiinia MM-ralli jätkus laupäeval kuue kiiruskatse ja 143,16 katsekilomeetrit. Võistluspäeva alustasid liidrina Hayden Paddon – Seb Marshall (Hyundai i20 Coupe WRC), kelle edu oli meeskonnakaaslaste Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) ees 8,2 ja Ott Tänak – Martin Järveoja (Ford Fiesta RS WRC´17) ees 9,5 sekundit.
Päeva alustati 14,95km Coiluna – Loelle esimese läbimisega, mille võidu võttis Paddon, kellest 4 sekundi kaugusele jäid Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC). Tänak – Järveoja alustasid võistluspäeva heas tempos ning neile avakatselt katse kolmas aeg (+4,2). Üldarvestuses juhtis nüüd peale kümmet sõidetud katset Paddon, kelle edu oli Neuville ees 13,1 sekundit, kuid belglasest jäi omakord vaid 0,6 sekundi kaugusele Tänak, kellest vaid 0,1 sekundiga jäi maha Latvala.
Päeva teise katsena sõideti 28,52 km pikkune Monti di Ala', mis ka kogu võistluse pikim. Katsevõidu võttis Neuville, kes võttis Paddonilt tagasi 4,2 sekundit ja nüüd oli meeskonnakaaslaste vahe 8,9 sekundit. Tänakule teist katset järjest kolmas aeg (+5,1). Enne hoolduspausi läbiti legendaarse Monte Lerno esimene läbimine, kus võistlejaid ootas ka ralli üks oodatumaid „atraktsioone“ ehk Micky hüpe. Eesti rallifännide suureks rõõmuks läks selle 28,11 km pikkuse katse võit Tänakule, kes võttis liider Paddonilt tagasi 5,2 sekundit ning tõusis üldarvestuses teisele kohale. 12 katse järgselt kaotas Fordi sõitja Hyundai pilodile 9,4 sekundiga. Katse kolmanda aja sõitis välja Latvala (+9,0), kes katselõpus oli maruvihane, sest pidi pikalt sõitma katsel rehvi vahetanud Mads Østbergi (Ford Fiesta RS WRC´17) tolmus. Soomlane ütles katselõpus, et loodab, et kohtunikud parandavad tema aega, sest nii pingelises heitluses on iga sekund kulla hinnaga.
Enne katset teist kohta hoidnud Neuville kukkus päeva kolmanda katse järgselt neljandaks, sest tema Hyundail puudusid pidurid. Neuville kaotas nüüd Paddonile minuti ja 10,7 sekundiga.
Peale hoolduspausi sõidetud Coiluna – Loelle katse korduvläbimise võit läks Tänakule ning kuna katsel tegi sõiduvea ja lõhkus oma auto Paddon, siis tõusis eestlane uueks ralli liidriks. Paddon jõudis küll katselõppu, kuid seal selgus, et autot pole võimalik käepäraste vahenditega parandada ning Hyundai piloot oli sunnitud katkestama. Katse teine aeg Citroeni sõitjale Craig Breenile (+1,0) ja kolmas oli Neuville (+1,9). Absoluutarvestuses jäi liidriks tõusnud Tänakust teisena maha Latavala, kes kaotas eestlasele 16,5 sekundiga.
Järgnevana sõideti Monti di Ala korduvläbimine, mille võidu võttis Tänak, kes suurendas oma edu katsel kolmanda aja saanud Latvala ees 3,5 sekundi võrra. Katse teine aeg Neuvillele, kes jäi eestlasest maha 0,8 sekundiga.
Päeva viimase katsena sõideti Monte Lerno teine ring ning päeva lõpetasid katsevõiduga Esapekka Lappi – Janne Ferm (Toyota Yaris WRC). Katse teise aja said kirja Neuville – Gilsoul +0,1 ja kolmanda Tänak – Järveoja  +1,9.
Laupäevase võistluspäeva lõpetasid liidrina Ott Tänak – Martin Järveoja, kelle edu enne pühapäevaseid katseid on Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila ees 24,3 sekundit. Kolmandal kohal on Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul ,kes jäävad Fordi sõitjatest maha 1:02,2.

8.Mikkelsen / Jæger Citroën C3 WRC +7:47.6

Sardiinia ralli viimasel päeval sõidetakse 42,04 katsekilomeetrit ning see on peaaegu identne möödunud aastase pühapäevase võistluspäevaga. Ralli punktikatseks on 6,96 km pikkune SS19 Sassari - Argentiera 2.

14. Rally Italia Sardegna pühapäevased  kiiruskatsed:

SS16 Cala Flumini 1 14.06 km 09:33
SS17 Sassari - Argentiera 1 [LIVE WRC Plus] 6.96 km 10:08
SS18 Cala Flumini 2 14.06 km 11:54

SS19 Sassari - Argentiera 2 [Powerstage LIVE WRC Plus & ETV2 Rallistuudio] 6.96 km 13:18