Thursday, June 29, 2017

Ott Tänak – Martin Järveoja näitasid Poola MM-ralli testikatsel teist aega

Tänak - Järveojale on sel weekendil Poolas kaasa elamas tuhanded Eesti rallifännid

Neljapäeva varahommikul anti start tänavuse Poola MM-ralli 4,90 km pikkusele testikatsele.
Enne rallit sõidetud viimase „seadistuse katse" võitsid Hyundai sõitjad Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC). Belglastest vaid 0,2 sekundi kaugusele jäid Ott Tänak – Martin Järveoja (Ford Fiesta RS WRC´17). Katse kolmandad olid Hayden Paddon – Seb Marshall (Hyundai i20 Coupe WRC), kes jäid omakorda vaid 0,4 sekundiga maha Tänak – Järveojast.
Shakedowni TOP10 mahtus 3,1 sekundi sisse ja selle lõpetasid lõpetasid soomlased Teemu Suninen – Mikko Markkula (Ford Fiesta RS WRC´17). Kui kaardilugeja Markkula on varem WRC autos MM-rallidel istunud Andreas Mikkelseni ja Juho Hännineni kõrval, siis piloot Sunineni jaoks on tegemist WRC debüüdiga.
Lisaks Suninen – Markkulale läbisid Poola testikatse koguni viiel korral möödunud aastased ralli võitjad Andreas Mikkelsen - Anders Jæger (Citroen C3 WRC), kes sel korral asendamas meeskonnast üheks ralliks hundipassi saanud Kris Meeke – Paul Nagle´t.

WRC2 arvestuse testikatse parimad olid Pontus Tidemand – Jonas Andersson (Škoda Fabia R5). Autoralli MM-võistluste debüüti tegev Raul Jeets sai koos Kuldar Sikuga kirja WRC2 klassi 12.aja.
Shakedowni võitnud rootslastest jäid eestlased maha 7,2 sekundiga.

Poola MM-ralli saab õige hoo sisse täna õhtul, kui 20:08 algusega stardib võistluse esimene kiiruskatse, Mikołajki Arena 1 (2.50 km).
Reedel ootab võistlejaid ees üheksa kiiruskatset ja 114,34 katsekilomeetrit. SS10 saab lisaks WRC+ näha otsepildis ka ERR Spordiportaali vahendusel.