Sunday, October 16, 2016

Sünnipäeva tähistanud Ott Tänak lõpetas Kataloonia ralli laupäeva seitsmendal kohal

Pärast vihmast ja mudast reedest võistluspäeva jätkus Kataloonia MM-ralli päikeseliste asfaldikatsetega. Laupäeval ootas võistlejaid kaheksa kiiruskatset, kogupikkuses 139,18km.
Hispaania MM-ralli liidrina alustasid võistluspäeva koduteedel sõitvad Dani Sordo – Marc Marti (Hyundai i20 WRC´16), kelle edu neljandat MM-tiitlit püüdvate Sébastien Ogier – Julien Ingrassia (VW Polo R WRC) ees oli 17 sekundit. Kolmandad olid peale keerulistes tingimustes sõidetud võistluspäeva Ogier-Ingrassia tiitliheitluse lähimad jälitajad Andreas Mikkelsen - Anders Jæger (VW Polo R WRC), kes jäid ralli liidritest maha 35,1 sekundiga.
Laupäeva avakatse võidu võtsid Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila (VW Polo R WRC), kes olid laupäeval taas rajal Rally2 reeglite alusel. Ralli esikoha heitluses edestas Ogier küll Sordot, kuid vähendas vahet vaid 0,1 sekundi võrra. 29. eluaasta täitumist tähistanud Ott Tänak (Ford Fiesta RS WRC) alustas hommikut hästi ning tulemuseks katse kaheksas tulemus, kaotust Latvalane 5,1 sekundit. Kuna katsel oli probleeme Craig Breene´l, kelle Citroen DS3 WRC jäi vaid tagaveoliseks, siis kerkis eestlane koha võrra ning jätkas absoluutarvestuse kaheksandana.

Ott Tänak tähistas oma sünnipäeva Ford Fiesta RS WRC roolis

Ka järgnevana sõidetud katse võitis Latvala, kes seekord edestas Sordot 0,7 sekundiga, kes üldarvestuses suurendas edu Ogieri ees 0,6 sekundi võrra ning nüüd oli hispaanlase ja prantslase vahe 17,5 sekundit. Tänak – Mõlderile päeva teiselt katselt üheksas aeg, kaotust põhjanaabritele 18,1 sekundit.
Päeva kolmanda katse võitis Ogier, kes vähendas vahet Sordoga 3 sekundi võrra. Tänakule katse üheksas aeg 23,2 sekundilise kaotusega.
Enne hoolduspausi sõidetu katse võitis taas Ogier, kes vähendas koduteedel sõitva Sordoga vahet veel 6,8 sekundi võrra ning nüüd oli Hyundai ja VW sõitja vahe vaid 7,7 sekundit. Tänakule päeva neljandalt katselt 11.aeg ja 32,8 kaotusekundit.
Peale hoolduspausi sõidetu katse võitis taas Ogier, kes taas teise katseaja saanud Sordoga vähendas vahet 2,5 sekundi võrra. Napilt katse TOP10 jäi välja Tänak, kes katse lõpetas 11.ajaga, kaotust Ogierile 24,2 sekundit.
Kuna katsel katkestas väljasõidu tõttu Andreas Mikkelsen, siis tõusis Tänak absoluutarvestuses koha võrra ning jätkas nüüd seitsmendana.
Ka järgenva katse võitis Ogier, kellele see oli päeva neljandaks katsevõiduks niin nüüd oli liidrina jätkava Sordo ja Ogieri vahe vaid 2,5 sekundit. Tänakule katse kümnes aeg (+25,5).
Laupäeva eelviimase katse võitis taaskord Ogier, kes on peale Mikkelseni katkestamist neljandast MM-tiitlist vaid paari kiiruskatse kaugusel. Kuna Sordo kaotas Ogierile 4,2 sekundit, siis tähendas see seda, et vahetus ka ralli liider ning Ogieri edu oli nüüd Sordo ees 1,7 sekundit. Tänakule 27,8 sekundilise kaotusega katse kümnes aeg.
Päeva viimase katsevõidu võtsid Kris Meeke – Paul Nagle, kes hoolimata reedese avakatse üle katuse käimist olid juba tõusnud absoluutarvestuse viiendale kohale. Esikoha heitluses edestas Ogier laupäeva viimasel katsel Sordot 4,1 sekundiga. Tänak – Mõlderile päeva viimaselt katselt 11.aeg (+3,9).
Enne pühapäevaseid katseid hoiavad liidrikohta Sébastien Ogier – Julien Ingrassia, keda lahutab neljandast järjestikusest MM-tiitlist 62,80 katsekilomeetrit. Teist kohta hoiavad enne nelja viimast katset koduteedel sõitvad Dani Sordo – Marc Marti, kes jäävad prantslastest maha 5,8 sekundiga.
Kolmandad on Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 WRC´16), kes jäävad liidritest maha 1;03,9.
Ott Tänak – Raigo Mõlder lõpetasid päeva seitsmendana ning jäävad liidritest maha 4:24,7.

WRC2 arvestuses laupäeval Rally2 reeglite alusel jätkanud Sander Pärn – James Morgan (Ford Fiesta R5) lõpetasid laupäevase võistluspäeva oma klassi kaheksandal kohal ning kaotust WRC2 klassi liidritele Jan Kopeckyle – Pavel Dreslerile (Škoda Fabia R5) on meestel 36:20,7.