Friday, October 6, 2017

Reedese avakatse võitnud Tänak – Järveoja püsivad Kataloonia rallil kõrges mängus

Reede hommikul sai alguse autoralli MM-sarja üheteistkümnes etapp, Kataloonia ralli.
Hooaja ainsa segaralli avapäeval sõideti kuus kruusakatset, mille jooksul kahel korral läbiti ralli pikim Terra Alta  (38,95 km).
Päeva alustati 12,50 km pikkuse katsega mille võidu võtsid Ott Tänak – Martin Järveoja (Ford Fiesta RS WRC´17). Katse teised olid erasõitja Mads Østberg - Torstein Eriksen (Ford Fiesta RS WRC´17), kes jäid eestlastest 1,8 sekundi kaugusele ning kolmandad MM-sarja teised mehed Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe) +2,1.
Päeva teise katse Bot 1 (6,5km) võitsid Kris Meeke – Paul Nagle (Citroen C3 WRC). Avakatse võitnud Tänak – Järveoja jäid Citroeni sõitjatest 0,4 sekundi kaugusele ning jätkasid ralli liidrina.
Katse kolmas aeg kodufännide lemmikutele ehk Dani Sordole – Marc Martile (Hyundai i20 Coupe), kes jagasid kohta Østberg – Erikseniga. Hyundai ja Fordi sõitjad jäid katse võitnud Citroeni meestest maha 0,8 sekundiga.
Kolmandal katsel ootas võistlejaid ligi 30km kruusa ja 9 km asfalti. Kõige paremini õnnestus sega katsel rehve säästa ja tempot hoida värsketel Hyundai meeskonna sõitjatel Andreas Mikkelsen - Anders Jæger (Hyundai i20 Coupe WRC). Ralli pikima katse esimese läbimise teised olid Østberg – Eriksen, kes kurtsid, et nende Fordi tuleb sisse palju tolmu ning kohati on väga keeruline teed näha ning kaardilugejal lugeda.
Kahe norraka järel said katse kolmanda aja Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC´17), kes pikal katsel hästi rehve säästsid ning kahel esimesel katsel kaotatud aega tagasi tegid.
Tänak - Järveojal oli katsel rallikeeles "slow puncture" ning kaotasid katsel Mikkelsenile 11,7 sekundiga.
Katsel oli Toyota Yaris WRC piduritega probleeme Espekka Lappil – Janne Fermil, kes kaotasid 47,8 sekundit ja kukkuski absoluutarvestuses 12. kohale. Katset hästi alustanud ja splittides Mikkelsenist kiiremat aega näidanud Meeke kaotas aga kulunud rehvide tõttu viimasel kümnel kilomeetril aega ning lõpetas katse neljandana. Norralasest jäi Meeke maha 9,6 sekundiga.
Hoolduspausile tulid liidrina Saaremaa ralli võitnud norrakad. Liider oli 2006. aasta Saaremaa ralli võitja Mikkelsen, kellest vaid 0,6 sekundi kaugusele jäi 2010. aasta Saaremaa ralli võitja Østberg.
Kolmandaks kerkinud Ogier kaotas endisele meeskonnakaaslasele 4,6 sekundiga. Tänak tuli hoolduspausile neljandana. Liidrist jäi eestlane maha 7,4 sekundiga.
Peale hoolduspausi jätkus ralli hommikuste katsete korduvläbimistega.
12,50 km pikkuse Caserese teise läbimise võit läks Toyotal sõitvale võistluspaarile Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila. Vaid 0,3 sekundiga jäid soomlastest maha Sordo – Marti ja kolmandad olid Lappi – Ferm +0,9. Tänak – Järveojale teise ringi avakatselt seitsmes aeg +3,5.
Ralli üldarvestuses vahetasid norralased Mikkelsen ja Østberg kohad. Erasõitja edu Hyundai tehasemeeskonna piloodi ees oli nüüd 0,3 sekundit.
Päeva lühima katse Bot (6,5 km) teise läbimise võit läks võistlusautole nr.7, milles istusid Meeke – Nagle. Katse teised olid Mikkelsen – Jæger +0,8 ja kolmandad Sordo – Marti +1,3.
Tänak – Järveojale ralli viiendalt katselt seitsmes aeg +2,6.
Ralli üldarvestuses vahetasid Mikkelsen ja Østberg taas kohad. Kahe norralase vahe oli nüüd 0,7 sekundit. Tänak – Järveoja langesid üldarvestuses koha võrra ja lasid endast mööda katsevõitjad Meeke – Nagle.
Reedese võistluspäeva viimase katsena läbiti teistkordselt Terra Alta. Katsevõidu võtsid MM-liidrid Ogier – Ingrassia, kellest 0,8 sekundi kaugusele jäid Meeke – Nagle. Katse kolmandad olid Neuville – Gilsoul +3,0. Tänak – Järveoja lõpetasid päeva neljanda katseajaga +3,5.
Katsel kaotasid 14,2 sekundit Østberg – Eriksen. Taas oli norralaste probleemiks tolmu täis auto, mis seekord neid tõsiselt häiris. Lisaks oli autos väga palav. Norralased kukkusid üldarvestuses viiendale kohale ning kaotasid päeva lõpuks kaasmaalastele 7,1 sekundiga.
Neljandat rallit järjest tabas Jari-Matti Latvala Toyota Yarist tehniline probleem ning soomlane oli taas sunnitud katkestama.
Laupäevasele võistluspäevale lähevad liidrina vastu Andreas Mikkelsen - Anders Jæger. Norralaste edu enne teise võistluspäeva asfaldikatseid Sebastien Ogier – Julien Ingrassia ees on 1,4 ja Kris Meeke – Paul Nagle ees 3 sekundit. Ott Tänak – Martin Järveoja tõusid viimase katsega koha võrra ning on enne laupäevaseid katseid neljandal kohal. Liidritest jäävad eestlased maha 6,3 sekundiga.
TOP7 mahub enne laupäevast seitset asfaldikatset vaid 12,8 sekundi sisse.

Laupäeval ootab võistlejaid seitse asfaldikatset ja 121,86 katsekilomeetrit.
Kataloonia ralli teise võistluspäeva kümnendast kiiruskatsest teeb otseülekande ka ERR. ETV2 ülekanne algab 14:00.