Thursday, July 26, 2018

Eestlased juhivad Soome MM-rallit absoluut- ja JWRC arvestuses

Neljapäeva õhtul sõideti Soome MM-ralli avakatsena 2,31 km pikkune, Harju kiiruskatse. Sarnaselt möödunud aastaga võtsid ka sel aastal võistluse esimese kiiruskatse võidu Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC).

„Selle nädalavahetuse kõige tugevam konkurents tuleb meile kindlasti meeskonna seest, sest soomlased on oma koduteedel alati kiired. Sel aastal on mul aga nendega samad töövahendid ning pean neist kiirem olema. Kindlasti läheme seda nädalavahetust nautima,“ sõnas Tänak peale Soome MM-ralli avakatset.

Ka teisel ja kolmandal kohal lõpetasid samad mehed, kes ka möödunud aastal Harju katsel eestlaste paremust pidid tunnistama. MM-arvestuse liidrid Theirry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) jäid Tänak – Järveojast 0,7 ja Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) 0,8 sekundi kaugusele.
Toyota Gazoo Racing Soome võistluspaarid Esapekka Lappi – Janne Ferm ja Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila lõpetasid koduralli avakatse vastavalt viiendal ja kaheksandal kohal. Lappi – Ferm jäid Tänak – Järveojast maha 1,7 ja Latvala – Anttila 2,3 sekundiga.

Ka JWRC arvestuses olid avapäeva parimad eestlased. Ken Torn – Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2T) said kirja aja 2:08,3. Eestlased edestasid katse teisena lõpetanud  Emil Bergkvist – Joakim Sjöberg´i 0,6 sekundiga. Kolmandate eestlastena Soomes stardis olevad Roland Poom – Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T) sõitsid avakatsel välja esiveoliste arvestuses üheksanda koha. Katse võitnud kaasmaalastest jäid nad maha 4,6 sekundiga.