Thursday, July 26, 2018

Soome MM-ralli testikatse võitsid Østberg – Eriksen. Tänak – Järveoja neljandad

Neljapäeva hommikul tehti Jyvaskülas algust tänavuse Soome MM-ralliga. Võistluseelse viimase testina läbisid võistlejad 4,26 km pikkuse Vesala katse.
Testikatse kõige parema aja sõitsid välja Mads Østberg – Torstein Eriksen (Citroën C3 WRC), kes läbisid katse kolmel korral ja said parimaks ajaks kirja 1:54,8.
Katse teise aja sõitsid välja kaks nädalat tagasi ka Shell Helix Rally Estonial osalenud Craig Breen – Scott Martin (Citroën C3 WRC). Viiel korral testikatse läbinud mehed kaotasid meeskonnakaaslastele 0,6 sekundiga. Katse kolmanda ja neljanda resultaadi eest hoolitsesid Toyota Gazoo Racing võistluspaarid. Jaapani autotootja kõige parema tulemuse eest hoolitsesid Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC). Soomlased jäid testikatse võitnud norralastest maha 1,1 sekundiga. Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) läbisid võistluseelse testikatse viiel korral ning näitasid parimat aega teisel korral. Østberg – Eriksenist jäid eestlased maha 1,2 sekundiga.

MM-liidrid Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC), läbisid testikatse neljal korral ning kaotasid katse võitnud Citroëni norrakatele 1,8 sekundiga. Soomes Fordi uut aerodünaamikat kasutavad Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC), said parimal korral katseajaks 1:57,2, mis andis alles üheksanda resultaadi.
Möödunud aastased Soome MM-ralli võitjad Esapekka Lappi – Janne Ferm (Toyota Yaris WRC), said ajaga 1:57,3 kirja testikatse kümnenda resultaadi.

10.Lappi / Ferm Toyota Yaris WRC +0:02,5

JWRC sarjas osalevad Ken Torn – Kuldar Sikk läbisid testikatse kolmel korral ning said parima aja kirja viimasel korral. Aeg 2:20,7 andis eestlastele kokkuvõttes JWRC ja esisillaveoliste arvestuse teise resultaadi.
Katse parima aja sõitsid välja Emil Bergkvist – Joakim Sjöberg, kes edestasid eestlaseid 0,7 sekundiga. Soome MM-rallil oma karjääri esimest MM-ralli starti tegev Roland Poom, sai koos kaardilugeja Ken Järveojaga kirja esiveoliste 13. aja.
Katse võitnud rootslasest Emil Bergkvistist jäid eestlased maha 6 sekundiga. Kahjuks ei saanud Roland ja Ken viimasest rallieelsest testist tänu tehnilisele probleemile maksimumi võtta.

„Esimene ring oli ok, sõitsime suhteliselt puhtalt ja rahulikult. Teisel läbimisel tagasipöördes lõi esisilla paigast natuke nii, et sõitsime rahulikult lõpuni ja läksime hooldusesse tagasi,“ sõnas Roland pärast testikatset.

Soome MM-ralli esimene kiiruskatse Harju, sõidetakse neljapäeva õhtul algusega 19:00.

Fotod: Raivo Remmelgas