Thursday, January 24, 2019

Autoralli MM-hooaja esimese testikatse võit Toyotale ja Kris Meek – Sebastian Marshallile

Testikatse parimad olid Meeke - Marshall

Neljapäeva hommikul käivitati Lõuna-Prantsusmaal, Gap´is võistlusautode mootorid ning sõideti MM-hooaja esimene testikatse.  Järjekorras 87. Monte-Carlo ralli eelse lühikese testikatse parimad olid Toyota Gazoo Racing meeskonna uued liikmed Kris Meeke – Sebastian Marshall (Toyota Yaris WRC). 3,35 km pikkuse testi teist aega näitasid viimase viie aasta Monte-Carlo võitjad Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Citroën C3 WRC), kes jäid Meeke – Marshallist maha 0,1 sekundiga.
Katse kolmandad olid kahe hooaja vahel Toyota Citroëni vastu vahetanud Esapekka Lappi – Janne Ferm (Citroën C3 WRC). Prantsuse meeskonna uued liikmed jäid esikoha väljasõitnud meestest maha 0,5 sekundiga.
Ott Tänak – Martin Järveoja läbisid testikatse neljal korral ning näitasid parimal korral aega 1:57,6, mis andis eestlastele paremusjärjestuse neljanda koha. Uutest meeskonnakaaslastest jäid eestlased maha 0,8 sekundiga.

„Testikatse läks korda,” tõdes Tänak Delfile antud intervjuus, kuid lisas, et olud ei vastanud ligilähedaltki kiiruskatsetel valitsevatele jäistele oludele. „Sõitsime puhtal asfaldil. Ja sellel pinnasel on Citroënid alati kiired olnud.”

Kohe eestlaste järel sai viienda aja Toyota Gazoo Racing meeskonna kolmas võistluspaar Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila. Soomlased jäid eestlastest maha 0,6 sekundiga. Ühtlasi olid Latvala – Anttila ainsad WRC sõitjad, kes testikatse ajal ka rajalt väljas käisid.

Hyundai Motorsport meeskonna parima tulemuse eest hoolitsesid Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC), kes kaotasid Meeke – Marshallile 1,6 sekundiga.
M-Sport meeskonna ehk Fordi parima aja eest hoolitses esimest täishooaega WRC-ga sõitvad Teemu Suninen – Marko Salminen (Ford Fiesta WRC). Soomlased jäid testikatse võitjatest maha 1,7 sekundiga.
Monte teede läbi aegade kõige edukamad mehed Sebastien Loeb – Daniel Elena (Hyundai i20 Coupe WRC), alustasid testikatset vaikselt, sest 9.kordsed meistrid pole peaaegu, et üldse saanud autot enne rallit testida. Kui esimese ringi järgi jäid nad parimast ajast maha üle 8 sekundi, siis testikatse lõpuks oli vahe juba kahanenud 2,9 sekundi peale.

WRC2Pro klassi parima aja sõitsid ootuspäraselt välja Kalle Rovanperä – Jonne Haltunen (Škoda Fabia R5). WRC2 arvestuse parimad olid Ole Christian Veiby - Jonas Andersson (VW Polo R5).
Kui omavahel võrrelda Rovanperä ja Veiby parimaid aegu, siis nende vahe oli 2,9 sekundit ja seda soomlase kasuks.

Rääkides veel WRC2 sarja sõitjatest, siis Montes tunnistas ka Hyundai meeskonna manager Alain Penasse, et nende meeskonnas möödunud aastal sõitnud ja Karl Kruuda asemel valitud Jari Huttuneniga on leping lõpetatud, sest soomlase kiirus ja esitused ei vastanud Hyundai meeskonna ootustele.

Monte-Carlo ralli 2019 saab alguse Eesti aja järgi 20:38. Neljapäeval läbitakse Montes kaks õhtupimeduses sõidetavat katset, kogupikkuses 41,35 km.

Otile ja Martinile on see kolmandaks ühiseks Monte-Carlo ralliks ning kahel eelneval aastal on eestlased ralli lõpetanud poodiumil.