Monday, January 28, 2019

Monte-Carlo ralli võit kuuendat aastat järjest Ogier - Ingrassiale. Tänak - Järveojale teenitud poodiumikoht

Ott ja Martin lõpetasid hoolimata probleemidest hooaja avaetapi poodiumil

Monte-Carlo ralli 2019 jätkus pühapäeval nelja kiiruskatsega ning sõita jäi veel 63,98 katsekilomeetrit.
Pühapäeva alustasid liidrina Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Citroen C3 WRC), kelle edu Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul ees oli 4,3 ja Sebastien Loeb – Daniel Elena (Hyundai i20 Coupe WRC) ees minut ja 58,7 sekundit.
Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) alustasid hooaja esimese ralli viimast võistluspäeva viiendalt kohalt ning jäid viimasest poodiumikohast 17,3 sekundi kaugusele.

Päeva kahe esimese katsega läbiti viimase päeva distantsist pool ning mõlema võidud võtsid Tänak – Järveoja, kes viisid oma katsevõitude arvu Montes seitsmeni. Katete põhjaajad ja konkurentide aeglasem tempo tähendas seda, et eestlased olid tõusnud absoluutarvestuse kolmandateks. Tänak - Järveoja edestasid nüüd neljandaks kukkunud Loeb – Elenat 2,8 sekundiga.
Ralli eelviimase katse võitsid Neuville – Gilsoulile, kes vähendasid sellega liidritega vahe minimaalseks. Esikohta hoidnud prantslaseid ja teisel olnud belglaseid lahutas enne viimast katset 0,4 sekundit.

Monte-Carlo ralli viimase kiiruskatsena sõideti ligi 14 km pikkune katse ning see pidi otsustama ka 2019. aasta Monte-Carlo ralli võitja.  Ogier – Ingrassia pingutasid viimasel katsel kõvasti ning võtsid tehniliste murede kiuste (jukerdav gaas) kuuenda järjestikuse Monte võidu.
Ogier – Ingrassia on kuue võidust nüüd kolm võtnud VW, kaks Fordil ja ühe Citroenil.
Neuville – Gilsoul kaotasid esikoha lõpuks kõigest 2,2 sekundiga.

Ott Tänak – Martin Järveoja enam katsete teisel ringil suuri riske ei võtnud ning lõpetasid hooaja avaralli kolmandal kohal. Eestlastele oli see kolmas aastat järjest Montes poodiumil seista. 2017.aasta meeskonnakaaslastest jäid eestlased  lõpuks 2 minuti ja 15,2 sekundi kaugusele.  Ralli lõpetanud punktikatselt Tänak - Järveojale 2 punkti. Powerstage maksimum 5 punkti teenisid Kris Meeke – Sebastian Marshall.

„Pärast reedet ei olnud mul nii kõrgeid ootuseid. Ma olen üllatunud, et asfaldil ja suhteliselt kuivades oludes õnnestus see vahe tagasi võtta. Tegime hommikul head sõidud ja pidime siis lihtsalt kohta lõpuni hoidma. Ma olen oma meeskonna, gravel crew' ja autoga väga rahul. Tegime laupäeval ja pühapäeval ideaalset tööd ning peaksime eneste üle uhked olema,“ võttis Tänak hea hooaja alguse kokku.