Thursday, January 31, 2019

SUPER! Shell Helix Rally Estonia on 2019 aastal ametlik WRC testralli!Stenbocki maja, 31. jaanuar 2019 - Valitsus toetas tänasel kabinetinõupidamisel kultuuriminister Indrek Saare ettepanekut eraldada 980 000 eurot Shell Helix Rally Estonia korraldamiseks Eestis. 


Autoralli maailmameistrivõistluste sarja ehk WRC sarja promootor tegi Shell Helix Rally Estonia korraldusmeeskonnale ettepaneku korraldada testralli Eestis tänu rahvusvaheliselt hinnatud korraldustasemele ning suurele pealtvaatajate arvule. Autoralli maailmameistrivõistluste ametlik WRC testralli etapp viiakse läbi 12.-14. juulil.

„Eestis on ralli vastu tohutu huvi, Eestis on olemas tugev korraldusmeeskond ning sellisel tasemel võistlus toob siia suurel hulgal välisturiste. Ürituse suur publikuhuvi ja heal tasemel korraldus suurendavad Eesti tuntust ja atraktiivsust,“ märkis peaminister Jüri Ratas. 

„Ainulaadne võimalus korraldada juba sellel suvel WRC testralli etapp on tunnustus korraldusmeeskonna tööle ning võit mitte ainult autospordile ja kümnetele tuhandetele rallisõpradele, vaid kogu Eestile. Rallietapp toob Lõuna-Eestisse kümneid tuhandeid külalisi ning võistlust jälgivad telepildi vahendusel miljonid inimesed üle kogu maailma. See loob ka võimaluse, et juba mõne aasta pärast võiks täide minna unistus näha Ott Tänakut ja Martin Järveoja võistlemas maailmameistrivõistluste etapivõidu nimel siinsamas Eestis,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar. Rahandusminister Toomas Tõniste rõhutas, et tänu suurele publikuhuvile on Eestile positiivne majandusmõju. „On rõõm, et Eestis suudetakse ja julgetakse korraldada niivõrd suuri spordivõistlusi ja on loomulik, et valitsus selliseid algatusi toetab,“ lisas ta. 

„Rally Estonia korraldusmeeskond on meie eesmärgi, kõrgetasemelise WRC egiidi all toimuva rallietapi Eestisse toomise nimel teinud tööd 9 aastat. Selle saavutamisel on väga olulist rolli mänginud hea koostöö riigi, kohalike omavalitsuste ja erasektori toetajatega. Tehtud töö sai väärilise tunnustuse,“ ütles Shell Helix Rally Estonia üks peakorraldajatest Tarmo Hõbe. „Sellel ja järgnevatel aastatel on võtmetähtsusega tihe koostöö WRC sarja promootori, Rahvusvahelise Autoliidu FIA, WRC tehasemeeskondade, Eesti Autospordi Liidu, Eesti riigi ja Rally Estonia korraldusmeeskonna vahel,“ kinnitas Hõbe.

Rally Estonia korraldust on läbi aastate hinnatud kõrgelt nii Rahvusvahelise Autoliidu FIA kui maailma tippsõitjate ja -meeskondade poolt, 2014. aastal valiti Rally Estonia Euroopa autoralli meistrivõistluste parimaks etapiks. 2018. aastal oli Rally Estonial üle 36 000 unikaalse külastaja, kellest 3000 olid välismaalased. Ametliku WRC testralli ning WRC sarja etapi korraldamine kasvatab tulevikus välisturistide arvu veelgi. 

Rally Estonia järgnevate aastate toetamine selgub riigi eelarvestrateegia aastateks 2020 kuni 2023 lisataotluste arutelul sel kevadel. 

Autoralli WRC sarja meediakajastus jõuab enam kui 155 riiki ja tänu teleülekannetele üle 850 miljoni inimeseni.

Foto: Karli Saul

No comments:

Post a Comment