Friday, June 14, 2019

Sardiinia ralli avapäeva parimad olid Ogier – Ingrassia

Ogier - Ingrassiat on reedel ees ootamas väga raske võistluspäev

Neljapäeva hommikul anti Sardiinias start hooaja kaheksandale MM-rallile. Vahemere suuruselt teisel saarel alustati võistluspäeva 3,92 km pikkuse testikatsega.
Viimase võistluseelse testi parima aja sõitsid välja Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Citoren C3 WRC). Prantslased lõpetasid küll testikatse ilusa noodiga, kuid nende esimese ringi sõit jättis nad päris kauaks katse lõppu seisma, sest ühest katsel olnud postist ei õnnestunud neil puhtalt mööda pääseda ning tulemuseks vasaku tagumise vedrustuse lõhkumine.
Testikatse teine aeg Ott Tänak – Martin Järveojale (Toyota Yaris WRC), kes läbisid testikatse kolmel korral ning sõitsid oma parima aja välja teisel läbimisel. Prantslastest jäid eestlased maha 0,9 sekundiga.

„Esimesel läbimisel suri ühes tagasipöördes mootor välja, kolmandal läbimisel säästsime rehve. Tänapäeva WRC-d on laiad. Saime juba kiiruslegendi kirjutades aru, et sealt on keeruline puhtalt läbi saada, kus Ogier eksis. Ott valis õige trajektoori, ei hakanud väga pingutama. Viimastel rallidel on hästi läinud, aga uus ralli algab ja kõik on taas võrdses seisus. Ainult enesekindlusele loota ei saa," sõnas Martin Järveoja peale testikatset Delfile antud intervjuus.

Kui esimesed kaks kohta jagati ära samas järjestuses, mis MM-punktiarvestus, siis nii läks ka kolmanda kohaga. Möödunud aastased võitjad Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) jäid Ogier – Ingrassiast maha 1,7 sekundiga. Kui Tänak – Järveoja suutsid Ogier – Ingrassiale saatuslikuks saanud posti vältida, siis seda tabasid veel ka Neuville – Gilsoul ja lõplikult pühkisid selle rajalt Elfyn Evans – Scott Martin (Ford Fiesta WRC).
Esimesena jäid esikolmikust välja Teemu Suninen ja tema uus, kuid väga kogenud kaardilugeja Jarmo Lehtinen (Ford Fiesta WRC). Soomlased jäid prantslastest 2,7 sekundi kaugusele.

10.Lappi – Ferm Citroen C3 WRC +4,8

Kui hommikul sõideti testikatse, siis õhtul ootas võistlejaid ja fänne ees juba rallit avanud 2 km pikkune Ittiri Arena Show publikukatse, millega Sardiinia rallit alustatud viimased neli aastat.
Kui 2018. aastal võitsid Ogier – Ingrassia selle katse ajaga 2.02,7 ja 2016 aastal 2.00,4, siis sel korral oli prantslaste võiduajaks 2.00,7.
Ogier sõnas peale katset, et kuna ta peab terve reedese päeva väga libedates tingimustes teed puhastama, siis on talle iga kümnendik oluline.
Just kümnendikuga Ogier – Ingrassia ralli avakatsel oma meeskonnakaaslasi Esapekka Lappi – Janne Fermi (Citroen C3 WRC) edestasid.
Tänak – Järveojale lühikese avakatse kolmas aeg ning prantslastest jäid eestlased maha 0,3 sekundiga.

„Reedene päev saab olema väga oluline. Teisena pole siin hea startida, aga sellegipoolest on meie stardipositsioon parem, kui Ogieril,“ sõnas Tänak avakatse lõpus.

Sekundi sisse mahtusid veel avakatsel Kris Meeke – Sebastian Marshall (Toyota Yaris WRC), kes kaotasid Ogier – Ingrassiale 0,4 sekundiga.

Kui esikolmikusse jõudnud meestel avakatsel probleeme polnud, siis katsel kümnenda aja saanud Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) võistlusmasinal kadus peale veetakistuse läbimist korraks pidurite haardumine ning selle tulemusel käidi korra rajaäärest lisa võtmas.

Avakatsel tegid väga lolli vea ja lõhkusid auto vedrustuse ning pidid katkestama WRC2 klassi kolmandad mehed Ole Christian Veiby – Jonas Andersson (VW Polo R5). skandinaavlased on reedel küll stardis, kuid on juba esikoha heitlusest väga kaugel.