Sunday, April 24, 2016

Üli põneva lõpplahendusega Argentina ralli võitsid Hayden Paddon - John Kennard. Tänakule katsevõit

Pühapäeval jätkunud Argentina ralli viimasel võistluspäeval sõideti kolm kiiruskatset. Kahel korral läbiti kuulus El Condor ning korra legendaarne Mina Clavero.
Argentina ralli viimast võistluspäeva alustasid liidrina Hyundai sõitjad Hayden Paddon – John Kennard (Hyundai i20 WRC´16), kelle edu Sébastien Ogier – Julien Ingrassia (VW Polo R WRC) ees oli 29,8 sekundit.
16,32 km pikkuse El Condor kiiruskatse võit läks kõigi Eesti rallifännide rõõmuks võistluspaarile Ott Tänak – Raigo Mõlder (Ford Fiesta RS WRC). Tänakule oli see karjääri 21. MM-ralli katsevõiduks.

Ott Tänak - Raigo Mõlder said peale Argentina rallit CV-sse kirjutada El Condori katsevõidu

DMACKi viimane katsevõit pärines aastast 2012, kui Jevgeni Novikov võitis Kataloonia ralli neljanda kiiruskatse.
Esikoha heitluses võttis esimese skalbi Ogier, kes katse teise ajaga vähendas katsel neljanda aja saanud Paddoniga vahet 7,4 sekundi võrra.
Järgnevana sõidetud Mina Clavero (22,64 km) katsevõidu võttis Ogier, kes edestas katse kolmandana lõpetanud Paddonit koguni 19,8 sekundiga. Katse teise aja sõitsid välja Dani Sordo – Marc Marti (Hyundai i20 WRC´16) , kes kaotasid kate võitnud prantslastele 13,6 sekundiga.
Pühapäevastele katsetele esimestena startinud Tänak  - Mõlder näitasid päeva teisel katsel üheksandat aega, kaotades kolmekordsetele maailameistritele 50,9 sekundiga.
Argentina ralli lõpetas El Condori teine läbimine, mis oli ka ralli punktikatse. Esimesena katse lõpetanud Tänak – Mõlder läksid power stage´lt punkte püüdma, kuid kahjuks rikkus eestlaste plaani seitse kilomeetrit enne lõppu purunenud vasak esimene rehv. Eestlastele ralli viimaselt katselt seitsmes aeg (+25,3). Üldarvestuses lõpetasid eestlased 15.kohal (+37:22,4).
„Suutsime näidata kogu nädalavahetuse häid katseaegasid, kuid kahjuks võttis reedene katkestamine võimaluse heidelda hea koha eest. Portugaliks tuleb välja DMACKi uus kruusarehv ning olen väga motiveeritud, et seal endast parim anda ja heidelda hea koha eest,“ võttis Tänak hooaja neljanda võistlusnädalavahetuse kokku.
Esikoha heitluse kulminatsioon saabus just viimasel katsel. Arvatavasti oli vähe neid, kaasaarvatud Paddon ise, kes uskusid, et uusmeremaalane suudab viimasel katsel hooaja kolmest punktikatsest kolm võitnud Ogieri alistada. Uusmeremaalase ja prantslase vahe enne viimast 22,64 kilomeetrit oli vaid 2,6 sekundit.
Esimesena lõpetas Argentina ralli viimase katse Ogier, kelle katseaeg oli 13:19,7. Katse vaheajad aga näitasid, et karjääri esimest võitu jahtiv Paddon tuleb veel kiiremini ning tõsi see oligi. Paddon võitis punktikatse ning edestas Ogieri koguni 11,7 sekundiga. Üldarvestuses jäi uusmeremaalase ja prantslase vahe lõpuks 14,3 sekundit,

Hayden Paddon - John Kennard võitsid Argentinas karjääri esimese MM-ralli

Hyundai sõitjad Hayden Paddon – John Kennard tõid Uus-Meremaale läbi aegade esimese ning Hyundaile läbi aegade teise MM-ralli võidu.
Kui 2014.aastal ralli MM-karusselliga taas liitunud Hyundai eelmise generatsiooni WRC masin sai esimese poodiumikoha kolmandal rallil (Mehhiko) ja esimese võidu üheksandal rallil (Saksamaa), siis Korea autotootja uue generatsiooni masin sai esimesed poodiumikoha kohe esimesel katsel (Monte-Carlo) ning esimese võidu neljandal rallil (Argentina).
Hyundai ja Paddoni võit tähendas, et lõpu sai VW 12 rallit kestnud võitude jada ning Ogieriö pole endiselt Argentina ralli võidukarikat.
Viimase poodiumikoha said Andreas Mikkelsen - Anders Jæger (VW Polo R WRC), kes kaotasid võitjatele +1.05,2.