Sunday, April 8, 2018

Korsika MM-ralli võitsid Ogier – Ingrassia, Tänak – Järveojale suurepärane teine koht. Torn – Järveojale JWRC kuues resultaat

Korsika MM-ralli jätkus pühapäeval kahe kiiruskatsega. Viimasel võistluspäeval läbiti 71,42 katsekilomeetrit, kuid seda vaid kahe kiiruskatsega.
Kümne sõidetud katse järel juhtisid Korsika rallit Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC), kelle edu Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) ees oli enne pühapäevaseid katseid 44,5 sekundit. Eestlastest vaid 0,1 sekundi kaugusele jäid Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC).

SS11 Vero – Sarrola-Carcopino 55.17

Päeva alustati 55,17 kilomeetrise katsega ning nii pikka katset pole Korsika ralli raames sõidetud alates aastast 1986. Üle poolesaja kilomeetri pikkuse katse ülivõimsa võidu võtsid Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC). Ott Tänakule oli see tema karjääri 98 katsevõiduks, mis tõstis ta samale pulgale Eesti läbi aegade parima rallisõitja Markko Märtiniga. Eestlased edestasid katsel Kris Meeke – Paul Nagle´t (Citroen C3 WRC) 12,6 ja kolmanda aja saanud Neuville – Gilsoul´i 13,2 sekundiga. Üldarvestuses pidid rehvipurunemise ja selle vahetamise tõttu kolm kohta ära andma Esapekka Lappi – Janne Ferm (Toyota Yaris WRC), kes nüüd jätkasid seitsmendal kohal.

SS12 Pénitencier de Coti-Chiavari [Power Stage] 16.25 km

Ralli lõpetas 16,25 km pikkune punktikatse. Selle võidu võtsid eelmisel katsel rehvipurunemise tõttu aega kaotanud Lappi – Ferm. Haavale veidike palsamit saanud soomlaste järel sõitsid teise aja välja Sebastien Loeb – Daniel Elena (Citroen C3 WRC) +2,2 ja kolmanda Ogier –  Ingrassia, kes jäid Toyota meestest maha 3,4 sekundiga.
Tänak – Järveojale punktikatselt 1 punkt. Meeskonnakaaslastest jäid karjääri parima Korsika ralli tulemuse välja sõitnud eestlased maha 8,5 sekundiga.

„Ausalt öeldes ei saa palju kurta. Olen pikalt teadnud, et Korsika on üks minu nõrgimaid rallisid. Ma ei andsin endast siin maksimumi, siis kui see võimalik tundus, kuid sõitsin kogu ralli korralikult. Kokkuvõttes oli see meile hea nädalalõpp,“ sõnas Tänak ralli viimase katse finišis.

Korsika ralli võitsid Sebastien Ogier – Julien Ingrassia, kellele see oli karjääri 43 MM-ralli võiduks ja teiseks Korsika ralli esikohaks. Prantslased on tänavu sõidetud neljast rallist võitnud kolm. Ott Tänak – Martin Järveoja jäid võitjatest lõpuks 36,1 sekundi kaugusele. Viimasel katsel mootoriprobleemide tõttu aega kaotanud Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul jäid lõpuks võitjatest maha 1:07,5.

MM-punktiarvestuses tõusid Tänak – Järveoja kuuendalt kohalt kolmandaks ning on nüüd nelja sõidetud ralliga kogunud 45 puntki. Liidrid on Ogier – Ingrassia kellele nelja ralliga koos 84 punkti.

JWRC klassis osalenud Ken Torn – Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T) alustasid viimast võistluspäeva juunioride arvestuse kuuendalt kohalt ning seal nad ka võistluse lõpetasid.
Pühapäeval sõidetud kahelt katselt said eestlased kirja kuuendad resultaadid ja samal kohal lõpetati ka ralli üldarvestuses. Viiendast kohast jäi eestlaseid lõpuks lahutama 13 sekundit.

JWRC klassi võitjatest Franceschi -  Courbon´ist jäid eestlased 12 kiiruskatse kokkuvõttes maha 6:37,8.

WRC2 klassi arvestuse kindla esikoha võtsid Jan Kopecky - Pavel Dresler (Škoda Fabia R5). Tšehhidele oli see hooaja teiseks WRC2 etapivõiduks.

4. Citroen 81

Autoralli MM-sari jätkub kolme nädala pärast, kui 26.-29-aprillini sõidetakse Argentina MM-ralli. Ott Tänak – Martin Järveoja lõpetasid möödunud aastal Lõuna-Ameerikas sõidetud ralli kolmandal kohal.