Tuesday, January 10, 2017

Dakari liidrina jätkavad Peterhansel – Cottret. Toomas Triisa võitis Malle-Moto arvestuses katse ja tõusis uuesti liidriks

Peale ühte turvalisuse kaalutustel ära jäetud võistluspäeva ning eilset puhkepäeva jätkus Dakar täna seitsmenda katsega.
Kuna tugevad vihmasajud ja nendest tingitud üleujutused on osa trassist täiesti läbimatuks muutnud, siis täna sõidetud katse koosnes ära jäänud kuuenda ning tänaseks planeeritud seitsmenda katse erinevatest lõikudest.  Katse lõpppunkt jäi ikka samaks, Uyuni Boliivias. Maratonkatse pikkuseks oli 801 kilomeetrit, milles katset 161. Õhtusesse laagrisse jõudsid ainult sõitjad, mis tähendas, et päeva lõpus pidid kõik sõitjad ise oma tehnika ees hoolt kandma. Meeskonnad liikusid otse kaheksanda katse laagrisse.

Mr.Dakari lahutab karjääri 13. Dakari võidust viis katset

Autode arvestuses alustasid päeva liidrina Stéphane Peterhansel - Jean-Paul Cottret (Peugeot), keda asusid jälitama meeskonnakaaslased Sébastien Loeb - Daniel Elena +00:01:09 ning  Cyril Despres - David Castera +00:04:54.
Katse parima aja sõitis välja Peterhansel, kellega suutis täna ainsana enamvähem tempos püsida Loeb, kes kaotas katse võitnud kaasmaalasele 48 sekundiga. Katse kolmanda aja sõitsid välja enne tänast üldarvestuses kaheksandat kohta hoidnud ja liidrile üle tunni kaotanud Giniel de Villiers - Dirk von Zitzewitz (Toyota) +00:03:33.
Kokkuvõttes juhivad nüüd peale seitset katset Peterhansel – Cottret, kelle edu Loeb – Elena ees on veidi alla kahe minuti +00:01:57. Tänase katsega tõusid kolmandaks Toyota sõitjad  Nani Roma - Alex Haro Bravo, kes kaotavad liidritele +00:11:07.
Parimate leedukatena jätkavad tänavusel Dakaril Toyotal sõitvad Antanas Juknevicius - Darius Vaiciulis, kes hoiavad 26. kohta ning kaotavad liidrile +07:11:04.

10. Romain Dumas/Alain Guehennec, Peugeot +02:48:37

Mootorrataste arvestuse liidrina startis tänasele maratonkatsele Sam Sunderland (KTM), kellest 12 minuti kaugusel oli Pablo Quintanilla (Husqvarna) ja kolmandat kohta hoidis Andrien Van Beveren (Yamaha), kes jäi KTM sõitjast maha +00:16:07.
Dakar Rally Team Estonia sõitjad Toomas Triisa ja Mart Meeru hoidsid enne tänast katset absoluutarvestuse 35. +03:05:37 ja 55. kohta +04:41:40. Malle Moto arvestuses olid meeste kohad teine ja viies.
Dakari seitsmenda katse parim tsiklisõitja oli ameeriklane Ricky Brabec (Honda). Katse teise aja sai jänki meeskonnakaaslane Paulo Concalves (Honda) +00:01:44. Katse kolmas oli liider Sunderland, kes jäi Monster Energy Honda Team sõitjast maha +00:04:43.
Üldarvestuses jätkavad esikolmikus endiselt Sunderland, Quintanilla +00:17:45 ja Van Beveren +00:22:16.
Eestlaste päev kujunes väga edukaks ning kui üldarvestuses sai Toomas Triisa (Husqvarna) täna kirja 32. aja +00:27:24, siis Malle-Moto klassis oli mehe kohaks esimene. Omas klassis katse teist aega näidanud Manuel Lucches jäi eestlasest maha +00:05:47.
Kuna tänasel katsel oli suuri probleeme Malle-Moto senisel liidril Jose Julian Kozacil (KTM), siis tähendas see seda, et Triisa mitte ainult ei võitnud katset vaid tõusis taas ka Malle-Moto klassi ülivõimsaks liidriks. Klassi teisel kohal on peale seitsmendat katset Lyndon Poskitt (KTM) +00:52:15 ning kolmandaks kukkus tänase katse lõppu konkurendi köie otsas jõudnud Kozac, kes jääb eestlasest maha +01:04:47. Üldarvestuses hoiab Triisa peale seitset katset 33. kohta +03:28:18.
Mart Meeru oli tänase katse üldarvestuse 71. +01:01:52 ning Malle-Moto kassis sai ta kirja kaheksanda aja, kaotades Toomasele pisut üle poole tunni. Kokkuvõttes hoiab Meeru 58.kohta  +05:38:49 ning Malle-Moto arvestuses on ta viies+02:10:31.

Dakar Rally Team Estonia tegemisi on kõige parem jälgida meeskonna ametlikelt lehtedelt:

Dakar Team Estonia Instagramis - @dakarestonia

Veoautode arvestuses startis tänasele katsele liidrina 2016. Dakari võitja Gerard de Rooy (Iveco), keda asusid jälitama Kamazi meeskonna sõitjad Eduard Nikolaev +00:02:23 ja Dmitri Sotnikov +00:06:36. Kõige paremini õnnestus tänane katse Sotnikovil, kes võttis tänasel katsel neljanda aja saanu de Rooylt tagasi ligi neli ja pool minutit +00:04:25. Katse teine oli Iveco sõitja Ton van Genugten, kes jäi Kamazi sõitjast maha +00:02:51 ning kolmanda aja sai Federico Villagra (Iveco) +00:03:37.
Kokkuvõttes jätkab liidrina täna aega kaotanud de Rooy, kelle edu on nüüd teiseks tõusnus Sotnikovi ees +00:02:11. Üldarvestuse kolmandaks kukkuks tänasel katsel seitsmenda aja saanud Nikolaev, kes kaotab nüüd Iveco sõitjale +00:05:57.

Quadide arvestuses liidrikohalt startis tänasele maratonkatsele Simon Vitse (Yamaha), kelle edu Sergei Karyakini (Yamaha) ees oli +00:08:14 ja Axel Dutrie (Yamaha) ees +00:10:35.
Tänasel katsel ei olnud vastast Karyakinile, kes lisaks katsevõidule ka uueks quadide arvestuse liidriks tõusis. Katse teine aeg Dutriele, kes jäi venelasest maha +00:02:59. Katse kolmas aeg Ignacio Casalele (Yamaha), kes kaotas katse võitnud Karyakinile +00:09:36.
Enne tänast katset liidrikohta hoidnud Vitse oli ralli seitsmendal katse viies ning kukkus üldarvestuses teiseks. Kokkuvõttes kaotab prantslane nüüd venelasele +00:05:16. Vaid nelja sekundi kaugusele Vitsest jääb tema kaasmaalane Dutrie +00:05:20.

Kui UTV-de arvestuses juhtis pikka aega  Mao Ruijin (Polaris), siis tänasega tõusis uueks liidriks Leandro Torres (Polaris).  Katse võidu võttis venelane Maganov Ravil (Polaris).

Homme ootab võistlejaid esialgsetel andmetel ees 892 kilomeetrit, millest katset 492. See kas ka reaalsuses selline distants sõidetakse, selgub juba teisipäeva hommikul, kui korraldajad on öö jooksul trassi üle vaadanud ja otsused teinud. Igatahes toob Dakari kaheksas katse võistlejad taas mägedest allapoole ja katse lõpuks jõutakse tagasi Argentinasse. Laager asub Saltas, mis asub 1100 m kõrgusel, kuid päeva jooksul käiakse ära 4500 m kõrgusel. Kindlasti on lisaks offroadile ja liivadüünidele võistlejaid ootamas ka temperatuuri ning õhurõhu muutused, mis Dakari sõitjatele nö. another day in the office!