Friday, July 15, 2016

auto24 Rally Estonia ööpausile läksid liidritena Alexey Lukyanuk – Alexey Arnautov

Reede õhtul alanud Euroopa autoralli meistrivõistluste kuuenda etapi, auto24 Rally Estonia avapäeval sõideti üks lühike linnakatse. Tartu linnatänavatel sõidetud 1,33km pikkuse asfaldi ja munakividega kaetud kiiruskatse võitsid 2015.aasta auto24 Rally Estonia võitjad Alexey Lukyanuk – Alexey Arnautov (Ford Fiesta R5).

auto24 Rally Estonia avakatse võitjad olid Lukyanuk - Arnautov

Katse teise aja said lõunanaabrid Ralfs Sirmacis - Māris Kulšs (Škoda Fabia R5), kes kaotasid venelastele 1,9 sekundiga. Katse kolmandad olid tänasel kvalifikatsioonikatsel auto lõhkunud Jaromir Tarabus - Daniel Trunkát (Škoda Fabia R5), kellel kogunes lühikese linnakatsega liidritele kaotust 2,2 sekundit.
Parimate eestlastena lõpetasid auto24 Rally Estonia 2016 avakatse neljandana Rainer Aus – Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo IX). Möödunud aastase Rally Estonia absoluutarvestuse kolmandad mehed kaotasid Lukyanuk - Arnautovile 2,9 sekundiga.
Hooaja esimest rallit sõitvad Siim Plangi – Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo X) näitasid avakatsel viiendat (+3,0) ja Raul Jeets – Andrus Toom (Škoda Fabia R5) kuuendat aega(+3,4).
Tänavuste Eesti meistrivõistluste liidrid Egon Kaur – Silver Simm (Mitsubishi Lancer Evo IX) said linnakatselt kirja seitsmenda aja (+3,6). Eestlased Aus, Plangi ja Kaur moodustasid avakatse järel ERC2 klassi esikolmiku.
Valitsevad Euroopa meistrid Kajetan Kajetanowicz – Jaroslaw Baran (Ford Fiesta R5) tegid linnakatsel sõiduvea ning lõpetasid 7,5 sekundilise kaotusega katse 14.kohal.
ERC Junior arvestuses võtsid katsevõidu Miko-Ove Niinemäe – Martin Valter (Peugeot 208 VTi R2).
Gustav Kruuda – Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T) kaotasid kaasmaalastele 3,2 sekundiga ning lõpetasid katse oma klassi 11.kohal.

Laupäevane ERC stardijärjestus

Laupäeval stardib esimene ERC klassi võistlusmasin Kengu kiiruskatsele 09:30.
Esimese autona stardivad ralli esimesel kruusakatsele Mait Maarend – Mihkel Kapp (Mitsubishi Lancer Evo X). Ralli liidrid Alexey Lukyanuk – Alexey Arnautov stardivad laupäeva esimesele katsele 14.võistlusmasinana.

Kindlasti soovitan kõigil rallifännidel kasutada spetsiaalselt auto24 Rally Estoniaks valminud äppi, kus leiab katsete ajakava, võistlejate nimekirja ning kus on võimalik ka leida GPS abil täpsem info, kuidas kuskile katsele jõuda. Äpp on tasuta allalaetav nii Androidi kui iOS nutiseadmetele Google Play ja App Store rakendustepoodidest.

Kõikidel võistluspäevadel on eetris ametlik ralliraadio Sky Plus, kus Tartu 104,3 MHz ja Otepää 99,1 MHz sagedustel toovad teieni värskeima ralliinfo Marek Lindmaa ja Vaido Pannel.

auto24 Rally Estoniast teeb otseülekandeid Delfi TV, mida kommenteerib Eesti üks parimaid spordi kommentaatoreid, Kalev Kruus. Laupäeval on otsepildis pea kogu rallipäeva - kell 13:15 algab otseülekanne Alaküla kiiruskatselt, samal õhtul kell 19:45 Elva linnakatselt. Pühapäeval jälgib Delfi TV otsepildis läbi päeva kiiruskatsete järgseid intervjuusid pilootidega ning kell 16:45 algavat autasustamistseremooniat.

Turvalist rallit kõigile võistlejatele ja pealtvaatajatele ning las parim võistluspaar võidab!