Friday, July 15, 2016

auto24 Rally Estonia 2016 kvalifikatsioonikatse võitsid Aleksei Lukyanuk – Aleksei Arnautov

Reede pärastlõunal sõideti tänavuse FIA autoralli Euroopa meistrivõistluste kuuenda etapi auto24 Rally Estonia kvalifikatsioonikatse. Esimene auto startis 2,95km pikkusele vihmast libedale Vana-Otepää kruusakatsele kell 13:00.

Katse võidu võtsid möödunud aastal auto24 Rally Estonia üldvõidu võtnud Aleksei Lukyanuk – Aleksei Arnautov (Ford Fiesta R5). Hetkel ERC sarjas punktitabeli teist kohta hoidvad venelased edestasid 0,226 sekundiga lätlaseid Ralfs Sirmacis - Māris Kulšsi (Škoda Fabia R5) ja katse kolmandad olid valitsevad Euroopa meistrid  Kajetan Kajetanowicz – Jaroslaw Baran (Ford Fiesta R5), kes kaotasid katse võitnud 2014.aasta Eesti meistritele 0,516 sekundiga.
Eestlastest näitasid kvalifikatsioonikatsel parimat aega möödunud aastal kaks Eesti ja ühe Läti meistritiitli võitnud Siim Plangi – Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo X), kellele see on peale möödunud aastast Saaremaa rallit esimene võistlusstart. N-rühma Mitsubishil sõitvad eestlased kaotasid katse võitnud Lukjanukile 1,764 sekundit ning olid katse neljandad, olles ühtlasi parimad ERC2 klassi sõitjad.
Katse viienda aja said tänavused Eesti meistrivõistluste hetkeliidrid Egon Kaur – Silver Simm (Mitsubishi Lancer Evo IX) (+2,376), tänavusel Acropolise rallil ERC arvestuses neljanda koha saanud Raul Jeets – Andrus Toom (Škoda Fabia R5) olid koduse ralli kvalifikatsioonikatse seitsmendad (+3,277). Möödunud aastal auto24 Rally Estonia suurepärase kolmandad kohaga lõpetanud Rainer Aus – Simo Koskinen lõpetasid kvalifikatsiooni katse esikümne (+3,857) ning kurtsid nagu enamus võistlejaid väga libedaid tingimusi ja mudast teed.

ERC Junior klassi parimat aega näitasid venelased Nikolai Gryazin – Yaroslav Fedorov (Peugeot 208 VTi R2). 1,063 sekundi kaugusele jäid katse võitnud venelastest Miko-Ove Niinemäe – Martin Valter (Peugeot 208 VTi R2). Gustav Kruuda – Ken Järveoja näitasid said 2,95km pikkusel kvalifikatsioonikatsel kirja oma klassi kuuenda aja. Eestlased kaotasid katse võitnud Gryazinile 4 sekundiga.

auto24 Rally Estonia 2016 reede 15.07 võistluspäeva ajakava:

17:30 – FIA Historic-autode stardipoodium (Tartu Raekoja plats)
18:00 – prioriteediga võistlejate stardikohtade valik (Tartu Raekoja plats)
18:15 – TOP 5 sõitja avalik pressikonverents (Tartu Raekoja plats)
18:30 – prioriteediga võistlejate autogrammide jagamine (Tartu Raekoja plats)
18:45 – pidulik avatseremoonia (Tartu Raekoja plats)
19:00 – FIA ERC stardipoodium (Tartu Raekoja plats)
20:00 – auto24 Tartu Toomemäe linnakatse 1,33 km – asfalt, munakivi (Tartu Toomemägi)
20:08 – Open-klassi autode stardipoodium (Tartu Raekoja plats)
22:00 – ametlik kontsert: Right Said Fred (UK) ja EAST 17 (UK) (Tartu Lauluväljak)